Statistikk

Rekorder etter løpet i 2018:

Kvinner

Kort løype (15km):

Veteranklasserekordene for kvinner er fra og med 1985. Før dette var det bare en klasse for kvinner over 21 år.

Kvinner junior: Lucia Philipp, TT&IF 2017 56.13 (totalrekord kvinner)
Kvinner senior: Sissel Aasbø, Gjerstad 83 1.05.53
Kvinner vet. 35-39: Hilde Bergh Madsen, SSA 2017 1.14.38
Kvinner vet. 40-44: Randi Haugland, Veg. 11 1.14.19
Kvinner vet. 45-49: Ranveig Kvifte Hanstad, 10 1.13.29
Kvinner vet. 50-54: Borgny Karlsen, Rygene 93 1.22.27
Kvinner vet. 55-59: Astrid Hantho, TT&IF 92 1.20.27
Kvinner vet. 60-64: Lise Pedersen, TT&IF 07 1.37.09
Kvinner vet. 65-69: Lise Pedersen, TT&IF 11 1.42.03

Lang løype (25km):

Veteranklasserekordene for kvinner er fra og med 2000. Før dette var det bare en klasse for kvinner i lang løype.

Kvinner senior: Mette Homme, KIF 97 1.53.00
Kvinner vet. 35-39: Ingrid Ukkelberg, MIL 2019 1.50.18 (totalrekord lang løype)
Kvinner vet. 40-44: Kjersti Fuglerød Sødal, Sørl. Sykehus 08 2.07.06
Kvinner vet. 45-49: Inger Dagny Saanum, GE Healthcare BIL 12 1.55.06
Kvinner vet. 50-54: Eli Eriksen 03 2.21.30
Kvinner vet. 55-59: Anne Goderstad Norlund 2018 2.33.03

Menn

Herrer junior: Eivind Knutsen, Sirdal Ski 10 51.49
Menn senior: Helge Dolsvåg, KIF 91 1.30.02
Herrer vet. 35-39: Holger Hott 09 1.31.46
Herrer vet. 40-44: Helge Dolsvåg, KIF 04 1.34.49
Herrer vet. 45-49: Thor S. Pedersen, TT&IF 89 1.39.01
Herrer vet. 50-54: Helge Dolsvåg, KIF 12 1.43.04
Herrer vet. 55-59: Willy Haugen, IK Våg 92 1.51.17
Herrer vet. 60-64: Willy Haugen, IK Våg 97 2.01.55
Herrer vet. 65-69: Anders Andersen, Sandvin 91 2.05.16
Herrer vet. 70-74: Gudmund Straume, Drangedal 90 2.08.55
Herrer bedr. (klassen eksisterer ikke lenger): Tom Steine, Norsk Hydro 90 1.39.49
Herrer vet. 75-79: Gudmund Straume, Drangedal 97 1.29.39 (15 km)
Herrer vet. 80-84: Gudmund Straume, Drangedal 99 1.41.10 (15 km)

Alle løp under 1.40 lang løype (25km):

NB! Fra og med 1987 ble den lange løypa kortet ned med en drøy kilometer og det ble mer vei. Før dette var det også mindre forandringer på løypa, men den var da omkring 7-10 min. lengre. og ingen løp under 1.40 i denne løypa. Fra og med 1987 har den lange løypa vært tilnærmet uforandret.

Helge Dolsvåg, KIF 91 1.30.02
Holger Hott, 09 1.31.46
Helge Dolsvåg, KIF 88 1.32.43
Eivind Knutsen, Kr.sand l.k. 18 1.33.15
Ole Kristian Heggheim, KIF 03 1.34.48
Helge Dolsvåg, KIF 04 1.34.49
Frode Salomonsen, Gjesdal 95 1.35.13
Bjørn Aanensen, Mandal 87 1.35.51
Eivind Knutsen, Kr.sand l.k. 15 1.35.58
Helge Dolsvåg, KIF 82 1.36.15
Joar Kvaase, KIF 92 1.36.21
Bjørn Aanensen , Mandal 88 1.36.22
Joar Kvaase, KIF 90 1.36.22
Gunnar Solfjeld, TT&IF 92 1.36.22
Gunnar Solfjeld, TT&IF 91 1.36.35
Otto Leikvangen, Froland IL 91 1.36.41
Gunnar Solfjeld, TT&IF 90 1.37.06
Magne Isaksen, Froland 93 1.37.10
Gunnar Solfjeld, TT&IF 87 1.37.18
Frode Salomonsen, Gjesdal IL 96 1.37.37
Joar Kvaase, KIF 88 1.38.03
Magne Isaksen, Froland 94 1.38.20
Finn Kollstad, KIF 11 1.38.29
Frode Salomonsen K., Gjesdal 98 1.38.32
Magne Isaksen, Froland IL 91 1.38.32
Henrik Grøseth, Heimdal 01 1.38.37
Joar Kvaase, KIF 89 1.38.51
Magne Isaksen, Froland IL 90 1.38.52
Thor Sverre Pedersen, TT&IF 89 1.39.01
Helge Dolsvåg, KIF 05 1.39.06
Terje Fredriksen, KIF 11 1.39.09
Stig Berntsen, Urædd 94 1.39.10
Øyvind Hylleseth, Urædd 96 1.39.11
Gunnar Solfjeld, TT&IF 93 1.39.13
Otto Leikvangen, Froland 87 1.39.16
Finn Kollstad, Kr.sand l.k. 2014 1.39.20
Sten Åge Nygårdseter, Vegårsh. 95 1.39.22
Tallak Olav Gryting, Kr.sand Or. 01 1.39.28
Arvid Falander, Birkenes 91 1.39.35
Magne Isaksen, Froland IL 92 1.39.47
Tom Steine, Norsk Hydro 90 1.39.49
Kåre Ulevåg, TT&IF 02 1.39.57

Adelskalender kvinner lang løype (25km)

(Hver utøver bare oppført med sitt beste løp)

Ingrid Ukkelberg, MIL 2019 1.50.18
Mette Homme, KIF 00 1.52.27
Inger Dagny Saanum, GE Healthcare BIL 12 1.55.06
Marthe Beate Nilsen, Sport 1, Glexe 2014 2.00.07
Viviana Hiis, Arendal tri. 2018 2.01.24
Jekke Liby, Gjerstad 01 2.04.17
Ingunn Bjorå, HSK 09 2.06.16
Viviana Hiis, Arendal Triathlon 12 2.06.42
Kjersti Fuglerød Sødal, Sørl. Sykehus 08 2.07.06
Åse Dønnestad Sjursø, ABC-bank 90 2.07.22
Lene Tangen, Langesund S & T 09 2.08.40
Eli Eriksen, Shipping 00 2.14.23
Christine Gran Morland, Arendal Tri. 11 2.14.28
Ann-Theres Mosberg Pedersen, Express 10 2.15.00
Liv Beate Vågsmyr Compton 2018 2.15.39
Lise Pedersen, TT&IF 95 2.16.11

Adelskalender kvinner kort løype (15km)

(Hver utøver oppført med sitt beste løp i junior og seniorklasser)

NB! Det første året Fagerheikongen ble arrangert (1976) ble det bare løpt i lang løype. I 1977 og 1978 løp juniorklassen og dameklassene i ei løype som var i underkant av 13 km. Statistikken under gjelder fra og med 1979, da løypa har vært tilnærmet uforandret.

Lucia Philipp, TT&IF 2017 56.13 junior
Guro Sollid, Oddersjaa 95 1.05.28 junior
Sissel Aasbø, Gjerstad 83 1.05.53
Guro Sollid, Oddersjaa 96 1.06.53
Siv Nina Gjeruldsen, Rygene 94 1.07.48
Lucia Philipp, 15 1.09.21 junior
Sissel Aasbø, Gjerstad 82 1.09.38 junior
Gry Heidi Kjær, IL Ivrig 82 1.09.55 junior
Ingeborg Holte 12 1.10.26 junior
Grete Homdrom Arendal komm. 93 1.10.32 (bedriftskl)
Tone Dalen, Veg. 11 1.10.33
Liv Beate Vågsmyr-Compton 13 1.10.40
Ingeborg Lobben, Holt 79 1.10.56 junior
Lisbeth Rasmussen, Sørfjell 83 1.11.08 junior
Hannah Judithe Eriksen 2018 1.11.29 junior
Åshild Myhren, Tønsbergkam. 81 1.12.04 junior
Tone Mo, Vegårshei 83 1.12.54

Adelskalender menn junior

(Hver utøver bare oppført med sitt beste løp)

Eivind Knutsen, Sirdal Ski 10 51.49
Helge Dolsvåg, KIF 82 52.23
Kristian Tjørnhom, Kr.sand l.k. 14 53.42
Eivind Knutsen, Oddersjaa 09 53.56
Stig Berntsen, Eidanger 93 54.27
Olav Songedal, Vegårshei 82 55.05
Bjørn Eriksen, Imås 93 55.07
Alexander Jørgensen, Vegårshei 06 57.13
Rune Høigård, KIF 82 57.14
John Kr. Svaland, Birkenes 96 57.15